BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

pemák

02.
14.
11:52

Titokzatos befektetők vásároltak be a magyar papírokból

Január végéig 1,346 milliárd euró értékben adott el Magyarország az új euróalapú kötvényből, a PEMÁK-ból. A hivatalos közlemény szerint a kötvényt majdnem 90 százalékban hazai intézményi befektetők vették meg − ám ezzel kapcsolatban többen kétségüknek adtak hangot, mondván, a magyar intézmények ilyen rövid idő alatt nem tudtak volna ennyi pénzt előteremteni.

Szerző(k):
Beke Károly