BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

pemák

10.
16.
00:00

Átlagos hónapja volt a PEMÁK-nak

Szeptember végéig, a Prémium Euró Magyar Államkötvény (PEMÁK) bevezetése óta eltelt közel egy év alatt 1816 millió euróra növekedett az euróban kibocsátott állampapírok állománya. Az idei kilenc hónap állománynövekménye 1507 millió euró. Ebből a mennyiségből a szeptemberi havi növekedés 44,1 millió eurót tett ki. A befektetők ebben a hónapban 168 ezer euró értékben váltottak vissza a kötvényből − közölte kedden az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).

Szerző(k):
Beke Károly
09.
12.
16:19

Így spórol tízmilliárdot az állam az Ön befektetésén

Akár tízmilliárd forinttal is kevesebb lehet a kormány kamatkiadása az inflációkövető Prémium Magyar Államkötvények (PMÁK) után, annak köszönhetően, hogy évtizedes mélypontra esett az infláció. A folyamat vesztesei azok a lakossági befektetők, akik évekkel ezelőtt 8-9 százalékos kamat mellett megvették ezeket a papírokat, mostanra viszont nemritkán a felére esett az éves hozam.

Szerző(k):
Beke Károly