BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

pdsz

02.
25.
14:55

Ez csak olaj a tűzre! - üzenik a pedagógusok a kormánynak

A pedagógus szakszervezetek felháborítónak tartják a kormány által bejelentett 10 százalékos béremelést, mivel ez szerintük nem más, mint egy béremelésnek álcázott pótlék. Nem világos, hogy a pedagógusok mihez képest kapnának 10 százalékkal többet, illetve mivel pótlékként jelenik meg, azt bármikor el is veheti a kormány. Ez az ajánlat csak olaj a tűzre - írta az egyik szakszervezet. A sztrájkról sem tettek le.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna
11.
08.
07:08

Tömeges felmondások jönnek az óvodákban, ha a kormány átviszi a tervét

Nyáron módosították a köznevelési törvényt, és bár ennek közép- és általános iskolákat érintő részét már sokat kritizálta a szakma, az óvodákat érintő módosítások felett elsiklott. Pedig pont a legfontosabb jogokat veszik el az önkormányzatok által felügyelt intézményektől, nehéz helyzetbe hozva mind a szülőket és a gyerekeket, mind a pedagógusokat. Több óvodapedagógus is arra gyanakszik, hogy hasonló központosítást készít elő a kormány, mint tette a Klebelsberg Központ létrehozásakor. Sokan azt mondják, ha ezt meglépik, elhagyják a pályát. A bizonytalanságot fokozza, hogy a szakmai szervezetekkel még csak nem is egyeztetnek.

Szerző(k):
Szabó Dániel