BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

pdsz

04.
04.
12:38

Az iskolákban lehetnek a gócpontok, ha még a boltokat is jobban védik

Miközben az üzletekben négyzetméter alapú korlátozások jönnek, egy osztályteremben 25-35 diák van együtt - így kritizálja a Pedagógusok Szakszervezete, hogy az oltási program haladásával a kormány két héten belül újranyitja az iskolákat. A tanárok védettsége még ki sem alakulhat a koronavírus ellen, de már kezdődhet újra a tanítás, ahol a diákok is zsúfolva vannak, miközben a boltokban van létszámkorlát. Az EMMI szerint nincs veszély.

Szerző(k):
Szabó Dániel
03.
26.
12:45

Irreális az iskolák április 19-i nyitása - nyílt levélben tiltakozik a PDSZ

Az EMMI mai körlevele szerint a már regisztrált pedagógusok oltása a március 29-ével kezdődő héten indul. A második ütemben a március 29-én, hétfő éjfélig regisztrált munkavállalók oltására kerülne sor április 6-ával kezdődően. Mivel a a védettség a második oltás utáni 14.-28. napra tehető, az április 19-i iskolanyitás egyértelműen irreális - írja Orbán Viktornak címzett, nyílt levelében a PDSZ. A szakszervezet határozottan tiltakozik az ellen, hogy az intézményeket a munkavállalók megfelelő védelmének kialakulása előtt megnyissák.

Szerző(k):
Szepesi Anita