Folytatni kell a gyógyszerészi tulajdonprogramot
Folytatni kell a gyógyszerészi tulajdonprogramot
Szócska: offshore vállakozások helyett szakmai kézben a patikák
A gyógyszerészi tulajdoni programot végig kell vinni, ez az elkövetkező időszak feladata - mondta az egészségügyért felelős államtitkár egy mai sajtótájékoztatón. Szócska Miklós elmondta: az elmúlt évek egyik legjelentősebb lépése az volt ezen a területen, hogy az offshore vállalkozásokkal szemben szakmai kézbe kerültek a patikák.
Új jelölés kerül a gyógyszerismertetőkre
Szeptember 1-jétől, egy új uniós szabály hatálybalépését követően a csúcsára állított fekete, egyenlő oldalú háromszög jelöli majd azokat az új gyógyszereket, amelyek esetleges mellékhatásairól az engedélyeztetés után is további adatgyűjtés szükséges - közölte pénteken az Európai Bizottság.
Változik a gyógyszerfelírási rend
Szeptember 1-jétől változik a gyógyszerrendelést és -kiváltást érintő szabályozás. Az 50 ezer forintnál alacsonyabb fogyasztói árú, krónikus betegségek kezelésére szolgáló gyógyszereknél az orvos a gyógyszerrendelés alapvető szabályának megtartása mellett − miszerint egy vényre csak egyhavi, 30 napra elegendő gyógyszermennyiséget szabad felírni − három hónapra is elláthatja a beteget gyógyszerrel úgy, hogy a vényen nem kell feltüntetni a gyógyszer legkorábbi kiváltásának időpontját. A vények érvényességi idején belül a beteg dönthet, hogy egyszerre vagy receptenként váltja ki a gyógyszereket.
Rövidíthetnek a nyitva tartáson a patikák
Rövidített nyitva tartással válaszolhatnak patikák a szeptember 1-től hatályos új létszámrendeletre - figyelmeztet a Hálózati Gyógyszertárak Szövetsége (HGYSZ).