Moszkva mégis fizet?
Moszkva mégis fizet?
Moszkva csak a kamatokat törleszti
Az orosz pénzügyminisztérium csak az esedékes kamatokat fizeti a Párizsi Klubba tömörült kormányhitelezőknek a szovjet időkben felvett kölcsönök után, a tőketörlesztéssel egyelőre adós marad - erősítette meg tegnap a kormány nevében tárgyaló Vnyesekonombank szóvivője. Az összesen 38,7 milliárd dollár adósság után az első negyedévben 1,6 milliárd dollár, az év egészében pedig közel 3,5 milliárd dollár visszafizetése esedékes. Az orosz kormány az idei évre előirányzott szigorú - első ízben kiegyensúlyozott - költségvetéssel és a még törékeny gazdasági növekedéssel indokolja szándékát, hogy nem törleszti maradéktalanul az adósságokat. A hitelező országok azonban nem hajlandók hozzájárulni ehhez. Putyin elnök pénteken három hetet adott a kormánynak, hogy megoldja a Párizsi Klubbal kialakult nézeteltéréseket.
A Párizsi Klub nem enged az orosz kormánynak
Oroszországnak teljes egészében törlesztenie kell adósságait - szögezte le a kormányhitelezőket tömörítő szervezet közleménye, amelyet azt követően adtak ki, hogy Moszkva újabb átütemezési kívánságokkal állt elő öröklött szovjet tartozásait illetően. A legnagyobb hitelező, Németország kilátásba helyezte az exporthitelgarancia-egyezmény újbóli felfüggesztését is.
IMF-hitel Ukrajnának
Az IMF felújítja Ukrajna hitelezését, miután az igazgatótanács elfogadta a Kijev számára megnyitott kibővített finanszírozási hitelprogram (EFF) felülvizsgálatáról szóló jelentést és jóváhagyta egy újabb részlet azonnali átutalását.
Várat magára Oroszország és az IMF megállapodása
Dolgavégezetlenül távozott Moszkvából a Nemzetközi Valutaalap (IMF) küldöttsége, amely egy különleges készenléti hitelkeretről folytatott megbeszéléseket az orosz illetékesekkel. A tárgyalásokat később folytatják. Az IMF-fel való megállapodás nélkül Oroszország nem számíthat adósságai újabb átütemezésére.