Médiakampánnyal népszerűsítenék a paksi bővítést
Az új paksi reaktorblokk építésére létrehozott projektcég médiavásárló céget keres 220 millió forint keretösszegben.
Médiakampánnyal népszerűsítenék a paksi bővítést
Az új paksi reaktorblokk építésére létrehozott projektcég médiavásárló céget keres 220 millió forint keretösszegben.
Nem titkolózhat tovább a kormány - energiaügyben döntött a bíróság
A Szekszárdi Városi Bíróság mai ítéletében kötelezte a Paksi Atomerőmű Zrt.-t az atomerőmű tervezett bővítéséről készült tanulmányok nyilvánosságra hozatalára. A már másfél éve húzódó ügy tétje az, hogy megtudhatja-e végre a nyilvánosság, mennyiből és milyen feltételek mellett tervezi az állam megépíteni a reaktorokat - közölte az Energiaklub.
Energiaklub: nem titkolható a paksi bővítés
Az MVM Magyar Villamos Művek Zrt.-nek meg kell küldenie az Energiaklub részére a Paksi Atomerőmű bővítéséről szóló Lévai projekt keretében készült tanulmányokat és egyéb dokumentumokat - közölte az Energiaklub Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elnökének állásfoglalására hivatkozva.
Év végéig írják ki a paksi tendert
A korábban vártnál később jelenhet meg a paksi atomerőmű bővítési tendere, az MVM-vezér szerint legalábbis nem az \"év elején\" hanem idén \"év végéig\" indulat el a kiírás.
Döntött a hivatal: tovább üzemelhet a paksi 1-es blokk
Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) elbírálta az MVM Paksi Atomerőmű (MVM PA) Zrt. egy éve benyújtott kérelmét és engedélyezte, hogy az 1. számú atomerőművi blokk további húsz éven át üzemeljen - közölte a nukleáris hatóság kedden az MTI-vel.