Óriásit bukhat Magyarország Orbánék miatt
A fő kérdés, hogy egyáltalán kell-e Magyarországnak atomerőmű? - teszi fel a kérdést a Guruló Hordó blog szerdai bejegyzésében Vargha Péter Simon és Zsoldos István.
Óriásit bukhat Magyarország Orbánék miatt
A fő kérdés, hogy egyáltalán kell-e Magyarországnak atomerőmű? - teszi fel a kérdést a Guruló Hordó blog szerdai bejegyzésében Vargha Péter Simon és Zsoldos István.
Atomot akarnak a magyarok - ezt mutatja a friss felmérés
A korábbi évekhez hasonlóan a felnőtt magyar lakosság több mint háromnegyede egyetért a paksi atomerőmű működésével. Öt magyar állampolgárból pedig négyen gondolják úgy, hogy az ország villamosenergia-igényének még nagyobb részét kellene hazai forrásból fedezni, derült ki egy most készült országos reprezentatív felmérésből.
Energiaklub: 50 milliót ért a gyanús tanulmány a Paksi Atomerőműnek
Az Energiaklub végre megkapta a Teller projekt keretében készült utolsó tanulmányokat. Ezek összevetéséből kiderült, hogy közülük kettő jelentős mértékben megegyezik: a másolás során még az elgépelési hibákat is átvették a készítők - közölte a civil szervezet.
Elindult a verseny a paksi bővítésért
Hónapokon belül elindul a próbaüzeme annak az atomerőművi blokknak, amellyel a dél-koreai Korea Electric Power Corporation (KEPCO) a paksi atomerőmű bővítési tenderén is indul majd − mondta Böröcz László, a Koreai Köztársaság nagykövetségének szakértője egy sajtóbeszélgetésen.
A Roszatom biztos a győzelemben
Potenciális magyar beszállítóknak rendezett konferenciát Budapesten a Roszatom leánycége. Az orosz állami vállalatcsoportnál biztosak benne, hogy a nyár végén őket hirdetik majd ki győztesnek a csehországi atomerőmű-bővítési tenderén.