BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

paks

10.
31.
10:58

Védelmi működés miatt vágta le magát a hálózatról egy paksi reaktor (frissítve)

Legutóbb kedden volt olyan nagy gond az egyik reaktorral - jelesül a 3-assal -, hogy a maximális termelés helyett "el kellett venni a gázról a lábat". Idén nyáron ismételten fordult elő már az is, hogy az egyik reaktor problémájának megoldása után, szinte azonnal egy másikkal akadt gond. Péntek reggel a védelem a 4-es blokkot vágta le a hálózatról, sőt, a reaktor is leállt.

Szerző(k):
Szabó István M.
09.
14.
09:22

Átadták Magyarország első ipari méretű akkumulátoros energiatárolóját

Áder János köztársasági elnök, valamint Palkovics László innovációs és technológiai miniszter jelenlétében lezárult az ALTEO Nyrt. első, 1,1 milliárd forint összértékű kutatás-fejlesztési programja, amelynek keretében a magyar tőzsdei vállalat Kelet-Közép-Európában és hazánkban az elsők között épített ipari méretű akkumulátoros energiatárolót. A létesítményt sikeresen kapcsolták rá a hazai villamosenergia-hálózatra - olvasható a vállalat közleményében.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna