Megszerelték az erőművet Pakson
Ismét névleges teljesítményen üzemel a paksi atomerőmű 1. blokkja, amelynek egyik turbinája július 24-én a generátor védelmi működése miatt leállt – közölte szerdán honlapján az atomerőmű.
Megszerelték az erőművet Pakson
Ismét névleges teljesítményen üzemel a paksi atomerőmű 1. blokkja, amelynek egyik turbinája július 24-én a generátor védelmi működése miatt leállt – közölte szerdán honlapján az atomerőmű.
Mégis életre kelhetik Paks II. bátyuskáját Fehéroroszországban
A fehéroroszországi elnökválasztás előtt két nappal elkezdték betöltetni a nukleáris fűtőanyagok az osztroveci atomerőmű első blokkjába, amely így ősszel beindulhat. A Paksra tervezett atomerőművel megegyező létesítménytől rettegnek a litvánok.
Visszakapcsolták a paksi erőmű kiesett blokkját
Csütörtök hajnalban védelmi működés miatt levágta magát a hálózatról a paksi erőmű 4. blokkja, a hiba okáról csak annyit mondtak, hogy zárlat keletkezett. Pénteken helyreállt a rend.
Pakson már megint kiesett egy blokk
Hajnalban a paksi atomerőmű 4-es blokkját levágta a hálózatról a védelmi automatika és a blokk leállt. E tényeken kívül a nukleáris erőművet működtető cég nem közölt más információt, csak azt, hogy nincs sugárveszély.
Komoly útfelújítás kezdődik Paks térségében
Elkezdődött a 6231-es, Paks és Cece közötti út felújítása - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Tolna megyei igazgatója, Becze Szabolcs hétfőn az MTI szerint.