BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

otp_ingatlanpont

11.
28.
16:56

Mégsem rohamozták meg a befektetők a lakáspiacot? Most hogy is van ez?

Jellemzően pozitívan ítéli meg az MNB friss jelentése a lakáspiac 2024-es alakulását. Az első félévben nőtt a forgalom, az árak emelkedtek, az ingatlanok túlértékeltsége mérséklődött. Az elemzés az év további részében is az árak dinamikus növekedésével számol, megjegyezve, hogy még a 2025-ről előrehozott vásárlások is adhatnak további lendületet a piacnak.

Szerző(k):
Farkas Tibor
10.
24.
20:05

Ha most mi nyertük a pár milliárdot a lottón, akkor ennyi lakást vehetünk belőle! Négy éve persze minden sokkal jobb volt!

Néhány napja 6,5 milliárdos főnyereményt kínált az ötös, de az összegből ma már jóval kevesebb lakást vehetünk, mint azt az évtized első, rekordnak számító lottónyereményéből tehettük volna négy évvel ezelőtt. Azért pánikra semmi ok, hiszen az elérhető hozam a lakások számánál is jobban függhet a befektetési célterület okos kiválasztásától.

Szerző(k):
Farkas Tibor