Esik az OTP az eladási hírre
Közel másfél százalékkal gyengült a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe hétfőn kora délelőttig.
Esik az OTP az eladási hírre
Közel másfél százalékkal gyengült a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe hétfőn kora délelőttig.
Maradék részvényeit is eladja Csányi? - ami kimaradt a híradásokból
Sok érdekesség hangzott el Csányi Sándor múlt hét szerdai sajtótájékoztatóján, ami sok tudósításból kimaradt. A teljes hanganyagot meghallgatva érdemesnek tartottuk visszatérni a témára, lapunk ugyanis eddig csak a különböző híradásokból tájékozódhatott.
Heti Válasz: az állam nem növelné tulajdonrészét az OTP-ben
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. vezérigazgatója szerint már nincs mit eladni; az állam a visszavásárlást részesíti előnyben, nem akar azonban nagyobb tulajdonrészt szerezni sem az OTP-ben, sem a Molban.
Reuters: ezért szabadul OTP-részvényeitől Csányi
Orbán Viktor miniszterelnök és Csányi Sándor OTP-vezérigazgató közeli kapcsolatáról ír a Reuters, amiből kiderül, hogy az elmúlt napok részvényeladásaira nem lehet magyarázat Csányi egészségi állapota, továbbá nem szándékozik hamarosan lemondani a bank vezetéséről.
Felpattant négyezerről az OTP
Vegyesen szerepeltek a vezető részvények a Budapesti Értéktőzsdén. Az OTP délelőtt folytatta az esést, délután viszont megjöttek a vevők, miközben a forgalma továbbra is magas, ezúttal 12 milliárd forint feletti volt. A bankpapír százforintos mínuszban, 4100 forinton kezdte a kereskedést és óvatosan fölfelé indult, majd Csányi Sándor újabb eladásainak hírére esni kezdett és 3990 forinton érte el mélypontját. Délután már erősebb volt a vételi oldal és a 4130 forintos szint fölé érve begyorsult az emelkedés: egészen 4272 forintig jutott a bankpapír. A záróár valamivel lejjebb, 4223 forinton alakult ki. Az OTP kis pluszához képest gyengébb napja volt a Molnak. Délelőtt 16 000 forint közelében is járt és délután sem tudott tartósan 16 200 fölé emelkedni, majd 16 150-en zárt az olajpapír.