Korszerűsítik az Országos Mentőszolgálatot
Folytatódik az Országos Mentőszolgálat 2010-ben megkezdett korszerűsítése, e mellett két lépcsőben emelik az egészségügyi szakdolgozók fizetését.
Korszerűsítik az Országos Mentőszolgálatot
Folytatódik az Országos Mentőszolgálat 2010-ben megkezdett korszerűsítése, e mellett két lépcsőben emelik az egészségügyi szakdolgozók fizetését.
Erre senki nem számított - Elárulták, hány háziorvos írta alá az ügyeleti szerződést
Néhány nap múlva élesedik Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is az új ügyeleti rendszer, az Országos Mentőszolgálat tájékoztatása szerint eddig az alapellátásban dolgozók két százaléka írta alá az új szerződését.
Megosztották a friss számokat az új ügyeleti rendszerről
Hajdú-Bihar megyében átlagosan naponta 42 beteget láttak el, a hétvégi betegfogalom 148 beteg volt - válaszolta Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a parlament honlapján egy írásbeli kérdésre. Egy-egy háziorvos 22 óra és reggel 8 óra között 1,2 beteget látott el. Közben az orvosok presszióról számolnak be, arra akarják kényszeríteni őket, hogy írják alá az új ügyeleti szerződéseiket.
Feszült várakozás, üdvrivalgás, ölelkezés: magyar mentők Törökországban
Az Antakya városában lévő épületekbe még a legtapasztaltabb szakemberek is nehezen tudnak behatolni. Valahányszor kihoznak egy élő embert a mentőcsapatok a romok alól, a tömeg a feszült várakozás után üdvrivalgásban tör ki.
Titoktartásra kötelezik a háziorvosokat
Az új ügyeleti rendszerben a szerződéseikhez egy olyan klauzulát kapnak az ügyeletet ellátó házorvosok, mint a mint a félkatonai szervezetben dolgozó mentők. A titoktartási kötelezettséget az orvosi kamara is kifogásolta, de egyelőre az OMSZ ragaszkodik hozzá.