BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
header

orosz-ukrán

03.
16.
07:08

Ukrán háború: érkezik a csapás a magyar autóvásárlóknak

A félvezetőhiány után újabb hiányjelenség ütötte fel a fejét az autóiparban. Elsősorban az európai gyártókat érinti a járművek alapvető alkotóelemeinek számító elektromos kábelelosztó egységek (kábelkorbács) hiánya, amelynek legjelentősebb beszállítói a háború sújtotta Ukrajnában vannak. A helyzet már most fennakadást okoz több hazai autógyártónál és beszállítónál, de várhatóan végig gyűrűzik majd az ellátási láncokon - hosszabb leállásokat okozva a termelésben. Ez rossz hír az autóvásárlóknak, akik már így is hosszú hónapokat kénytelenek várakozni a megrendelt kocsira.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
03.
13.
10:36

Magyarázkodik a Roszatom: ők csak segíteni mentek – továbbra is aggódik a NAÜ

A Zaporozsjei Atomerőművel kapcsolatban azt jelentette az ukrán nemzeti atomenergetikai vállalat vezetője, hogy tíz, civilnek álcázott oroszt buktattak le. Közülük kettőt biztosan beazonosítottak a Roszatom magasrangú tisztségviselőiként, akik ezt követően közölték az ukránokkal, hogy az oroszok által ellenőrzés alá vont (gyakorlatilag: katonailag elfoglalt) erőmű Oroszország része, és így az orosz állami nukleáris vállalathoz tartozik. A hír nem csak az ukrán energetikai szaksajtóban, de Reutersben is megjelent. A Roszatom magyarországi sajtószolgálata az ügyben magyarázó levelet küldött a szerkesztőségünkbe.

Szerző(k):
Szabó István M.