BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

ORFK

07.
01.
16:58

Autósok, figyelem! Még több mindent látó kamerát vesz a rendőrség

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a közlekedési szabálytalanságok bizonyításához megfelelő minőségű képet készítő és sebességet is mérő berendezéseket vásárol, ezúttal negyven darabot - derül ki az európai uniós közbeszerzési értesítőből (TED). A rendőrség július 2-4-én folytatja a tavaly elindított Pofátlan(TAN)ítási kampányát, azaz ismét beveti a civil kinézetű kamerás autóit is az M7-esen, ezek elsősorban a leállósávot használó szabálytalankodókat szűrik majd ki.

Szerző(k):
Domokos Erika
07.
01.
09:25

Civil autókat vet be a rendőrség a gyorsforgalmi utakon, megúszni nem lehet

A gyorsforgalmi utakon – különös tekintettel az M7 autópályára -, továbbra sem tapasztalható pozitív változás a járművezetők viselkedésében. Erős igény támadt a rendteremtésre, így a szabályosan közlekedő járművezetők biztonságos haladásának a biztosítására a rendőrség civil jellegű kamerás autói a hétvégén az M7-es autópályán indulnak bevetésre - olvasható az ORFK baleset-megelőzési oldalán.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss