Velünk marad a drága olaj
A nyár elején még 70 dollár alá is besüllyedt a WTI árfolyama, de inkább ennek az ellenkezője valósult meg.
Velünk marad a drága olaj
A nyár elején még 70 dollár alá is besüllyedt a WTI árfolyama, de inkább ennek az ellenkezője valósult meg.
A következő hetek még jobban fájhatnak az autósoknak, még többe kerülhet a tankolás
Egyre drágább lesz a benzin Magyarországon az elemzők szerint. A drágulás elsődleges oka az ágazat bújtatott adóztatása, mivel azok nélkül az uniós élmezőnybe tartoznak a hazai üzemanyagárak. Mindeközben a Brent hordónként ára negyedéves csúcsot döntött.
Megfeleződött Oroszország legfontosabb bevételi forrása
Jócskán visszaesett az orosz olajexport júniusban, egy év alatt immár felére esett az orosz olajexport bevétele. Jövő hónaptól ráadásul tovább kell csökkenteniük a kínálatot az OPEC+ megállapodás szerint.
Megtudtuk, mi lesz a benzinárral: vagy emelkedik, vagy csökken
Az utóbbi napokban jelentősen csökkent az olaj világpiaci ára, ami talán Magyarországon is jó irányba viheti az egyébként nemrégiben emelkedésnek indult üzemanyagárakat.
Idén meglesz a fordulat az energiapiacon, de nekünk már késő
Idén várhatóan első ízben több pénzt fektetnek globálisan a napenergia termelésbe, mint a fosszilis tüzelőanyagok bányászatába. Nagy viszont a szén iránti kereslet is és nem tűnik valószínűnek a zeró kibocsátás elérése 2050-re, ha így haladnak a dolgok.