Rengeteg hír jelent meg az elmúlt években az online csalókról és rafinált eljárási módszereikről. Mióta a rendőrségnek gyorsabb információszerzés áll rendelkezésére, és a bankok is leállíthatnak gyanúsnak tűnő utalásokat, nem olyan könnyű az embereket átverni. Tuzson Bence szerint ezért is sikerült egymlliárd forint kicsalt pénzt visszaszerezni.
Szerző(k): L. K.Új adathalász módszerrel támadják a Google-felhasználókat a kibercsalók, hamis naptármeghívókon keresztül próbálják a személyes és pénzügyi adataikat megszerezni.
Szerző(k): Gulyás ÁbelKönnyen megtévesztésre adhat okot, hogy a Play Áruházban az első találat a hitelesítő alkalmazásra egy olyan, szponzorált hirdetésként feltüntetett online csalás, amellyel több tízezer forintos lehúzás áldozata lehet, aki nem figyel. Főként az idősekre leselkedhet komoly veszély.
Szerző(k): Sándor ZoltánAI, digitalizáció, mobiltárcák és tokenizáció – kulcsszavakban így fest majd az idei év a fizetések univerzumában a MasterCard várakozásai alapján.
Szerző(k): S. Z.Az online csalók szinte senkit sem kímélnek, alig maradt pár ember, akit ne találtak volna el. Egy friss felmérésből az derült ki, hogy a magyarok jól tájékozottak a csalásokkal és visszaélésekkel kapcsolatban, mindössze a megkérdezettek 1 százaléka mondta azt, hogy semmilyen típusú online vagy telefonos visszaélésről nem hallott még.
Szerző(k): L. K.Csak tavaly havonta mintegy 80 millió forintot csaltak ki a kiberbűnözők a magyar fogyasztók zsebéből.
Szerző(k): EconomxRendkívül vonzó, az adóhivatal nevében küldött üzenettel csábítja a gyanútlan áldozatait az adathalász levél. Ami persze ezúttal is túl szép, hogy igaz legyen.
Szerző(k): Z. B.Összesen félmilliárd forintnyi összeg látta volna kárát, ha sikerül hatszáz gyanútlan vevőt megrövidítenie az internetes csalóknak. Mindenkinek érdemes nagyon figyelnie: óvatosságra intik az érintetteket a kamu-webshopok kapcsán.
Szerző(k): Sándor Zoltán