BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

önkormányzat

09.
15.
14:12

Csepreghy Nándor: 2025-2026-ban újraindítják a most leállított nagyberuházásokat

Két problémával kell szembenéznie a kormánynak: egyik az energiaárak emelkedése, ami miatt csak idén több mint 1000 milliárd forint konszolidációra van szükség, másik pedig a kamatszint elszállása, ami szintén a kiadások visszafogását, átcsoportosítását idézi elő - mondta Csepreghy Nándor, az ÉBM parlamenti államtitkára a Portfolio.hu konferenciáján.

Szerző(k):
Domokos László
09.
13.
11:15

Önkormányzatok csődközelben: mit várnak a magyarok a kormánytól?

A magyarok nagy többsége szerint az önkormányzatoktól nem várható el, hogy a megnövekedett energiaköltségeket saját maguk teremtsék elő. Mindenképpen állami beavatkozást tartanak szükségesnek, de abban már megoszlanak a vélemények, hogy az önkormányzatoknak kell-e takarékoskodniuk vagy sem. Ez derül ki a Pulzus, lapunk megbízására készített közvélemény-kutatásából.

Szerző(k):
Szász Péter