BUX 139897.80 0,2 %
OTP 45890 -0,17 %
header

önkormányzat

10.
12.
06:20

Felparcellázák a balatoni partszakaszt, átok ül a Club Aligán?

Bár nem épül meg a tervezett gigantikus szálloda a balatonvilágosi Club Aliga területén, a tervek átdolgozását ígérték az új tulajdonosok, az Aliga 2 elnevezésű vízparti részt felparcellázzák és eladják. A helyi civilek régóta tiltakoznak, hogy elzárják előlük a tópartot. Azt szeretnék, ha a kormánytól kérne segítséget az önkormányzat, hogy alakítsanak ki parti sétányt. Ordítozásba fulladt a képviselő-testület hétfői ülése - értesült az rtl.hu.

Szerző(k):
Domokos Erika
10.
11.
21:43

Megélhetés: segít Újbuda a fiataloknak és az időseknek is

A gázáremelés és a kialakult megélhetési válság rendkívül nehéz helyzetbe hozta a magyar családok többségét, a kialakult helyzet Újbudán is egyre több embert érint. Újbuda képviselő-testülete október 11-i rendkívüli testületi ülésén szociális intézkedésekről hozott döntéseket - közölte e helyi önkormányzat. Hétféle támogatást adnak, illetve emelik meg a támogatási összegeket.

Szerző(k):
Domokos Erika
10.
10.
11:25

Pikó András: arról szól már ez az egész, hogy a kezelhetetlen válságért a balhét ki fogja elvinni

Amióta a rezsiemelést a kormány bejelentette, a legtöbben – sokszor kétségbeesetten vagy lemondóan, de – megpróbálták megválaszolni azt a kérdést, hogy az eddig megszokotthoz képest akkor hogyan is állnak majd a rezsiszámlákkal. A lakók értelmezték a gáz-, és az áramszámlát, a cégek elborzadtak az újonnan kapott éves energiaszerződési ajánlatoktól, és a városok elkezdték listázni, hogy mi mindent kell bezárniuk ahhoz, hogy valahogy túléljenek. Arról, hogy valójában mi is zajlik most az önkormányzatoknál, azonban kevés a hír. Ezért is hívtuk meg a friss videós podcastunkba Józsefváros polgármesterét.

Szerző(k):
Szabó István M.
10.
09.
11:50

"A magyar települések veszélybe kerültek": levelet írtak Orbán Viktornak a polgármesterek

Tisztelt miniszterelnök úr, a kormánya az elmúlt években előszeretettel élt a veszélyhelyzeti kormányzás eszközeivel, most azonban oka és indoka van szembenézni egy valódi veszélyhelyzettel: a magyar települések veszélybe kerültek – írta Orbán Viktor kormányfőnek címzett nyílt levelében Karácsony Gergely budapesti főpolgármester és 17 másik település vezetője.

Szerző(k):
Domokos László