Sikeres volt a négynapos munkahét bevezetése egy dán önkormányzatnál
A dániai Esbjerg városa 2020 óta próbálkozik a négynapos munkarenddel és az eddigi eredmények biztatóak - írja a CPH Post nevű, angol nyelvű dán lap.
Sikeres volt a négynapos munkahét bevezetése egy dán önkormányzatnál
A dániai Esbjerg városa 2020 óta próbálkozik a négynapos munkarenddel és az eddigi eredmények biztatóak - írja a CPH Post nevű, angol nyelvű dán lap.
A kormány kiterjesztette a téli igazgatási szünetet
A különleges jogállású szerveknél és az önkormányzatoknál - az alkalmazottak szabadságának a terhére - igazgatási szünet rendelhető el - erről döntött a kormány. A kormány korábban már elrendelte, hogy a kormányzati igazgatási szerveknél téli szünet lesz 2022. december 22-től 2023. január 6-ig.
Önkormányzati rendelettel korlátozható a közvilágítás
Az energiaválság alatt már több önkormányzat is arról döntött, hogy megszünteti a díszkiválításokat, vagy korlátozottan biztosítja csak a közvilágítást. Most a kormány erre engedélyt is adott a településvezetéseknek.
Ismét csalódtak, akik választásokon akartak spórolni
Felemás eredményt hozott Szlovákiában, hogy összevonták a megyei és az önkormányzati választásokat. Bár a szavazás költségein nem sikerült spórolni, a rendőri biztosítás kiadásain igen, és jót tett az összevonás a választási részvételnek.
A kormány kisegíti Székesfehérvárt
Az elmúlt hetekben rendszeresen tárgyalt a kormánnyal az energiaválság és annak következményei kapcsán a székesfehérvári önkormányzat. Most egy fontos eredményt bejelenthetünk Vargha Tamás (Fidesz-KDNP) helyi országgyűlési képviselővel együtt: az uszoda nyitvatartásával kapcsolatban - írta Cser-Palkovics András (Fidesz-KDNP) székesfehérvári polgármester.