Ismét olimpia rendezésére pályázik Magyarország
Magyarország 2036-ban rendezné meg a játékokat a korábbi kudarcos pályázási tervet követően.
Ismét olimpia rendezésére pályázik Magyarország
Magyarország 2036-ban rendezné meg a játékokat a korábbi kudarcos pályázási tervet követően.
Itt a javaslat: Magyarországnak nyári olimpiát kellene rendeznie
Juan Antonio Samaranch, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) alelnöke szerint Magyarországnak meg kellene céloznia a nyári ötkarikás játékok megrendezését.
Megkongatták a vészharangot az olimpiák felett
Az idei téli olimpiai játékok után feltehető a kérdés, hogy mivé vált az élsport a 21. század első évtizedeinek végére, elfogadható áron hozza-e azt a szórakozást, izgalmat és örömöt, ami a sportban rejlik? Lehet, hogy már csak a pénz számít és a rendező országok exhibicionizmusa, ami felett szemet hunynak az olimpiák nemzetközi szervezői.
Csendben csőd kíséri az olimpiát
A pekingi olimpia rendezői és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság szerint minden rendben van a téli játékokra fordított kiadásokkal, ám sajnálatos módon ez nem igaz. A költségvetés a korábbi olimpiákhoz hasonlóan elszállt és van olyan település, ami a rá eső költségek miatt a csőd közelébe került.
Megválasztották a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökét
A finn Emma Terhót újraválasztották a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) sportolói bizottságának elnöki tisztében.