Drágul az olaj, esnek a tőzsdék, a forint sem bírja a strapát
Megint 390 közelében jár már az euró jegyzése, és a többi fontos devizával szemben is gyengült reggelre a forint.
Drágul az olaj, esnek a tőzsdék, a forint sem bírja a strapát
Megint 390 közelében jár már az euró jegyzése, és a többi fontos devizával szemben is gyengült reggelre a forint.
Beavatkozik a világ az olajpiacon: 400 millió hordóval törnék le az árakat
A Nemzetközi Energia Ügynökség beleegyezett abba, hogy koordinálja a különböző országok olajtartalékainak felszabadítását, ami jelentős mértékben lenyomja majd az árakat a világpiacon - jelentette be Donald Trump.
Veszteséggel zártak a főbb európai piacok, és még az olaj ára is emelkedett
Veszteséggel zártak a főbb európai értékpapírpiacok szerdán az energiapiaci feszültségek és a gazdasági kilátások körüli bizonytalanság miatt. Az olaj ára emelkedett, az arany ára kissé csökkent.
Épp fellélegeztünk volna az inflációból – az olajsokk most Trump tervét is kinyírhatja
Amikor a világ már fellélegezne az infláció után, az olajpiac újra felrobban. A Hormuzi-szoros körüli feszültség könnyen lenullázhatja Donald Trump gazdasági nagy dobását, miközben világszerte újra felhajthatja az energiaárakat. Magyarországon pedig pont akkor jöhet az újabb inflációs hullám, amikor a drágulás végre mélypontra jutott.
Tízévente hoznak ilyen döntést: felszabadíthatják az olajtartalékot
A stratégiai tartalékokat a kormányok válsághelyzetekben használhatják fel a piac stabilizálására vagy az ellátási zavarok enyhítésére. Az IEA fennállása több mint ötven éve alatt eddig mindössze ötször döntöttek a tartalékok összehangolt felszabadításáról.