BUX 139809.81 0,13 %
OTP 45940 -0,07 %
header

olaj

12.
15.
07:04

Elpusztíthatatlan tőzsdében és olajban hisznek a befektetők

A pénzcsapokon erősebbet húzó Fedre számítanak jövőre a befektetők és megkezdték a készpénz gyűjtését, azonban változatlanul hisznek abban, hogy a részvények jelentik a jó befektetést. Most már Európában jobban bíznak, mint az amerikai részvényekben, és sokan várják az olaj drágulását is - derül ki a Bank of America friss alapkezelői felméréséből.

Szerző(k):
Lovas-Romváry András
12.
10.
06:40

Akkora a verseny a benzinkutak között, hogy nem tudnak "trükközni" a hatósági árral

Miután a hazai üzemanyagárakat meghatározó Brent olaj hordónkénti ára pár nap leforgása alatt 82 dollárról 70 alá esett (azóta drágult), úgy tűnt, hogy a magyar kormány által bevezetett 480 forintos hatósági ár értelmét veszti és újra a piac diktál. Az üzemeltetők nagy szerencséjére a kritikus időszak - amikor veszteséggel vagy nullszaldóval működtek - rövid ideig tartott, mégis arról lehetett olvasni, hogy egyes kutakon marad a 480 forintos ár, ledolgozva a veszteségeket. A lapunk által megkérdezett szakértő szerint ez nem jellemző.

Szerző(k):
Csernátony Csaba
Szász Péter ,