BUX 139454.80 0,43 %
OTP 45690 0,86 %
header

olaj

05.
06.
08:06

Vallott a Mol, vegyes eredmények jöttek

A Mol-csoport 271,7 milliárd forint (833 millió dollár) tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) ért el az idei első negyedévben a tavalyi első negyedévi 181,9 milliárd forint (605 millió dollár) után, ugyanakkor az eredmény 6 százalékkal csökkent az előző negyedévihez képest - tette közzé a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.

Szerző(k):
Domokos László
05.
04.
16:33

Az olajembargó csak egy újabb "félmegoldás"

Alig jelentették be az Európai Unió leválását az orosz kőolajról, egyesek máris látni vélik annak hatástalanságát. A szankció határidejei miatt, Oroszországnak bőven marad ideje új vevőket találni legértékesebb exportcikkére, és addig is uniós pénzen finanszírozhatja Ukrajna ellen folytatott háborúját. Elképzelhető, hogy nem a nyugati világon fog múlni, Putyin meddig tudja fenntartani a megszállást.

Szerző(k):
Sasvári Marcell
05.
04.
15:00

Megvalósult az elképzelhetetlen az olajembargóval, kinek fog igazán fájni?

Az Európai Unió tagországainak olajembargója Oroszországgal szemben - amely alól Magyarország és Szlovákia felmentést kapott - olyan intézkedés, amire még a háború kitörése után sem sokan fogadtak volna. A lépés nagy hatással lesz az olaj világpiacára is, vélhetően az olcsó olajról, és ezzel az olcsó üzemanyagokról hosszú időre le kell mondaniuk az autósoknak.

Szerző(k):
Komócsin Sándor