BUX 139848.57 0,16 %
OTP 45960 -0,02 %
header

nyugdíjrendszer

05.
13.
12:26

Veszélybe kerülhet a nyugdíjprémium az orosz-ukrán háború miatt

A vártán magasabb infláció miatt nagy valószínűséggel idén novemberben újabb korrekciós nyugdíjemelésre kerül sor. Az orosz-ukrán háború gazdasági hatásai miatt viszont meglehet, hogy idén nem kapnak nyugdíjprémiumot az arra jogosultak - bár biztos állítást még nem lehet tenni. Annyi azonban borítékolható, hogy a tavalyi 80 ezer forintos rekordösszeget nem közelíti meg az 2022-es prémium szintje. Az alacsonyabb GDP-növekedés miatt a bónusz csak 16 ezer forint lehet, ha az optimista előrejelzéseket vesszük számba - mondta az ATV Start című műsorában Farkas András nyugdíjszakértő.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
05.
04.
11:55

A 160 ezer alatti nyugdíjat felvevőknek 8 százalékos emelés járna, itt a javaslat

A magyar gazdaságban az árnyomás - a nemzetközi tényezők hatására is - ez évben kritikus méretű inflációt okozott. Az MNB szerint az éves pénzromlás alulról, a Nemzetközi Valutaalap szakértői szerint felülről súrolja a 10 százalékot. A rohamosan gyorsuló infláció egyre súlyosabb helyzetet idéz elő a nyugdíjasok megélhetésében, ennek ellensúlyozására pedig kevés lesz a júliusi 3,9 százalékos emelés. A Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa (NYUSZET) szerint további lépések kellenek.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
04.
30.
08:27

Nyugdíj: családosokra vonatkozó többlettényezőket egyértelműsítettek, érdemes figyelni!

A nyugdíjkorhatárt elérve több társadalombiztosítási ellátás is szolgálati időnek számíthat, ha pedig valaki csak munkaviszonyból származtatott szolgálati idővel ment nyugdíjba, ez többletbevételt is jelenthet. Bár sok támogatás – családi pótlék, anyasági támogatás stb. – nem számít bele a rendszerbe, a gyes és a gyet igen.

Szerző(k):
Szabó Dániel