Nyugdíjügy: van, aki még küzd a pénztárakért
A Stabilitás Pénztárszövetség jogértelmezése szerint egy módosító lehetőséget ad arra, hogy lényegében a tagok döntsenek arról, fenntartják-e a magánnyugdíjpénztár működését.
Nyugdíjügy: van, aki még küzd a pénztárakért
A Stabilitás Pénztárszövetség jogértelmezése szerint egy módosító lehetőséget ad arra, hogy lényegében a tagok döntsenek arról, fenntartják-e a magánnyugdíjpénztár működését.
Újra elveszi a nyugdíjpénzeket a kormány
A kormány zárolta a jövő évi teljes 200 milliárdos országvédelmi tartalékot, a magánnyugdíjpénztári tagok januártól újabb egy évig nem a pénztárakba, hanem az állami nyugdíjalapba fizetik a járulékokat és emeli a jövedéki adókat. E három intézkedésből fedezik a költségvetés 320 milliárdos tervezési hibáit - jelentette be Matolcsy György.
Nem tudni, hogy a kormány mire költ tízmilliárdot
Nem világos, hogy mi a kormány célja a Rába államosításával. Az ügylet 10,1 milliárdba kerülhet az adófizetőknek.
Nyugdíjpénztárak: megugrott a panaszok száma
Összesen 3811 fogyasztói beadvány érkezett a harmadik negyedévben a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez (PSZÁF), az előző negyedévi mintegy két és félszerese, az előző év azonos időszakában regisztráltnál pedig 63,6 százalékkal több – ismerteti a Világgazdaság csütörtöki számában.
Pénzzé teszi az állam a nyugdíjpénztári vagyont
Augusztusban közel 110 milliárd forintot vontak ki a hazai befektetési alapokból összesen, a piaci árfolyamok esése pedig további 77 milliárd forint veszteséget okozott. A rossz tőkepiaci hangulaton kívül a pénzkivonásnak az is az oka, hogy a nyugdíjpénztári vagyonátadáshoz kapcsolódó intézményi visszaváltások is kitartottak − írja a Bamosz havi jelentése. A Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapba átkerült, korábban a magánnyugdíjpénztárak portfólióiban található befektetési jegyek visszaváltása második hónapja százmilliárd forint feletti tőkekivonást eredményezett − tették hozzá.