BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

nyugdíjpénztár

09.
16.
00:00

Pénzzé teszi az állam a nyugdíjpénztári vagyont

Augusztusban közel 110 milliárd forintot vontak ki a hazai befektetési alapokból összesen, a piaci árfolyamok esése pedig további 77 milliárd forint veszteséget okozott. A rossz tőkepiaci hangulaton kívül a pénzkivonásnak az is az oka, hogy a nyugdíjpénztári vagyonátadáshoz kapcsolódó intézményi visszaváltások is kitartottak − írja a Bamosz havi jelentése. A Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapba átkerült, korábban a magánnyugdíjpénztárak portfólióiban található befektetési jegyek visszaváltása második hónapja százmilliárd forint feletti tőkekivonást eredményezett − tették hozzá.

Szerző(k):
Eidenpenz József