689 ezer munkavállalót hagy az út szélén a kormány?
A kormány nem támogatja tovább az 55 év felettiek foglalkoztatását, megszünteti ugyanis azt a kedvezményt, amelyet a Munkahelyvédelmi akcióterv keretében eddig a munkáltatóknak adott.
689 ezer munkavállalót hagy az út szélén a kormány?
A kormány nem támogatja tovább az 55 év felettiek foglalkoztatását, megszünteti ugyanis azt a kedvezményt, amelyet a Munkahelyvédelmi akcióterv keretében eddig a munkáltatóknak adott.
Sok 64 év feletti föllélegezhet - itt a kormány javaslata
A kormányzat módosítaná a nyugdíjmegállapítás feltételeit, ezzel 2019-től várhatóan nem lesz szükség arra a sokak számára bosszantó procedúrára, amelyet a biztosítási jogviszony megszüntetése jelent. A nyugdijguru.hu összeszedte a részleteket.
Hozzányúl a kormány a minimálbérhez
A kormány a minimálbéreknél is hosszabb távon tervezhető rendszert tervez, de az emelésről a tárgyalások csak ősszel kezdődnek.
45 milliárd maradhat a nyugdíjasok zsebében
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) valamint az Országos Szövetkezeti Tanács (OSZT) támogatja, hogy a kormány javítsa a továbbfoglalkoztatás feltételeit, ami nem lehetetleníti el a nyugdíjas szövetkezeti munkát - hangsúlyozta a két szervezet elnöke szerdán a nyugdíjasok foglalkoztatási lehetőségeinek bővítéséről tartott sajtótájékoztatón, Budapesten.
56 ezer nyugdíjasra 56 milliárd jut
Magyarországon 56 ezer idős ember bentlakásos ellátásáról gondoskodik az állam, részben önkormányzati, egyházi és civil fenntartású intézményeken keresztül. Erre a célra évente 56 milliárd forint támogatást fordít a kormány