Újfajta nyugdíjemelést javasolnak a vágtató infláció miatt
Ősztől tovább emelkedik az infláció, miközben a nyugdíjemelés jelenlegi módszere "a boldog békeidőben" alakult ki, amikor jóval kisebb volt a pénzromlás.
Újfajta nyugdíjemelést javasolnak a vágtató infláció miatt
Ősztől tovább emelkedik az infláció, miközben a nyugdíjemelés jelenlegi módszere "a boldog békeidőben" alakult ki, amikor jóval kisebb volt a pénzromlás.
Rekordveszteséget termeltek a nyugdíjpénztárak
Ilyen rossz évük talán még sosem volt a nyugdíjkasszáknak. Az önkéntesek költségvetésén is lyukat ütöttek a negatív hozamok, a magánkasszáknál rohamtempóban olvad az elmúlt években felhalmozott reálhozam.
Elinflálja az állam a nyugdíjkedvezményeket
Az infláció dagad, de az öngondoskodás után járó adóvisszatérítések összege évek óta nem változik. A pénztáraknál 20 százalék, maximum 150 ezer forint jár vissza, a biztosításoknál 130 ezer forint a limit, csakhogy ez évről évre kevesebbet ér. A munkáltatók és a pénztárak szeretnék, ha nőne ez az összeg, sőt a munkáltatók kedvezményes egészségbiztosítást is adnának a dolgozóknak, ha volna rá támogatás.
Nyugdíj: az ősszel kvázi 14. havi nyugdíjat fizet a kormány, de emelést javasolnak
A kormány már jelezte, hogy a nyugdíjasok novemberben számíthatnak plusz kifizetésre: mivel az első két negyedévben a várakozásokon felül teljesített a gazdaság, nyugdíjprémiumot utal majd az állam. Viszont az infláció gyorsulása, a rezsicsökkentés részleges kivezetése mind rontja a nyugdíjasok megélhetését. Éppen ezért már havi vagy negyedéves nyugdíjemelést javasol a nyugdíjszakértő a kormánynak.
Az idei évre tervezett deficit 83,6 százaléka már a hiány
Júliusban az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszere 255,7 milliárd forint többletet ért el, így a múlt hónap végére a központi alrendszer hiánya 2636,5 milliárd forintra csökkent, ami az idei évre tervezett deficit 83,6 százaléka - erősítette meg részletes jelentésében kedden a Pénzügyminisztérium (PM).