Vörösbe borult Nyugat-Európa
Gyenge kezdés után nagy veszteséggel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb európai tőzsdeindexek.
Vörösbe borult Nyugat-Európa
Gyenge kezdés után nagy veszteséggel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb európai tőzsdeindexek.
Befektetőre vár a bori rézbánya
Szerbia stratégiai partnert keres a bori rézbánya megmentésére, a befektetőnek legalább 350 millió dollárt kellene áldoznia a veszteséges állami vállalatra - adta hírül az MTI.
Elszabadulhatnak az árak - komoly drágulást jósolnak a guruk
Az elmúlt hónapok tendenciái egy irányba mutatnak a Goldman Sachs szerint: az Egyesült Államok és Kína között egyre intenzívebbé váló kereskedelmi háború nagyon megbolygathatja a tőzsdéket. Viszont az árupiacokon maradhat a felívelés, a nyersanyagok kereskedelmében lehet a nagy pénz.
Az üzemanyagár mellett erre figyel a jövőben az autópiac
Az elemes autók nagyon drágák még mindig a hagyományos társaikhoz képest, részben az akkumulátorok magas ára miatt, amely nagyban függ az alapanyag, a lítium árától. Utóbbi-elvileg- olyan fontossá válhat, mint a benzinár. Mivel még semmi sem biztos, alternatívákkal is próbálkoznak a kutatók és a gyártók. Előrejelzés a villanyautó-fronton.
Drágállja a csokoládét? Köszönje meg a Terminátor kistestvéreinek!
Új szintre lépett a spekuláció a tőzsdéken; az árupiacokon egyre több robot dolgozik azon, hogy minél több pénzt sajtoljanak ki a nyersanyagokból. A kávé és a kakaóbab ára már elkezdett elválni a kereslet-kínálat dichotómiától, helyette az egész arról szól, hogy valakik dollárcentek helyett milliókat keressenek.