BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

nukleáris_energia

02.
14.
07:08

Mégis krízis felé tart Paks II. sorvezetője

A Hanhikivi-félszigeten építendő új finn atomerőmű projektcégéből sorra kilépnének a finn vállalatok, mivel egyre inkább kétségeik vannak a beruházással kapcsolatban. Nem csak az a gondjuk, bizonytalan, valaha megépül-e az erőmű, de az sem garantált, hogy a beruházás a finn energiaszuverenitást szolgálná. Ez a beruházás volt indulásakor a magyar Paks II. projekt hivatkozási pontja, de mára, a meghatározó orosz jelenléten kívül az lett a legerősebb hasonlóság közöttük, hogy mindkét helyszínen évek óta várnak az oroszok az építkezés megkezdését lehetővé tevő létesítési engedélyre. A finnek szerint ez már az ukrán helyzet miatt nemzetbiztonsági kérdés is lehet.

Szerző(k):
Szabó István M.
02.
13.
10:38

Súlyos veszélyforrás jött elő az atomerőműveknél

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség már többször figyelmeztetett, hogy nem megfelelő alkatrészeket használnak a nukleáris erőművekben, de egy új jelentés szerint az Egyesült Államokban több atomerőműben olyan hamisított alkatrészek találhatók, amelyek jelentős kockázatot jelenthetnek. A Nukleáris Szabályozási Bizottság főfelügyelői hivatalának vizsgálata szerint ezek az alkatrészek olyan nukleáris biztonsági és védelmi aggályokat vetnek fel, amelyeket sürgősen kezelni kell.

Szerző(k):
Szabó Dániel
02.
09.
11:02

Hiába az ellenszél, Magyarországot is felforgatják a megújuló energiaforrások

Tavaly novemberben 431 gigawattóra (GWh) villamos energiát termelt az ország megújuló energiából, 22 százalékkal többet, mint a megelőző év azonos hónapjában - tájékoztatta a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szerdán az MTI-t. A teljes energiamix 15,1 százaléka jött megújuló forrásból, miközben a nukleáris és nem megújuló elemek névleges betáplálása is visszaesett.

Szerző(k):
Szabó Dániel
12.
14.
10:34

Éppen akkor áll fejre Paks, amikor a legnagyobb szükség lenne rá

Múlt hét péntek óta csupán félgőzzel üzemel az egyetlen magyar atomerőmű, miután a négy reaktorblokkból kettőt is teljes egészében ki kellett venni a hálózatra termelés alól. Az egyik blokk két hónapja áll nagyjavítás alatt, a másik pedig, bár csak múlt péntek óta, de éppen aznap esett ki a termelésből, amikor ismét megdőlt az ország áramfogyasztási rekordja.

Szerző(k):
Szabó István M.