Nőtt a Malév vesztesége
Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. mint a Malév fő tulajdonosa jogi vizsgálatot indít, hogy kiderítse, miért gyorsult fel a társaság veszteségének növekedése. Idén az első négy hónapban ugyanis 7 milliárd forintot tett ki a légitársaság üzemi vesztesége, az első félév végéig pedig tovább gyarapodott. Az ÁPV Rt. vezetője szerint a 9,2 milliárd forintos költségvetési tőkejuttatás mellett jelentősen javulnak a légitársaság hosszú távú kilátásai, ha a jelenleg a KLM-mel, illetve a Northwesttel folyó tárgyalások partneri együttműködéshez vezetnek.
