BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

ngm

09.
01.
06:01

Több száz milliárd forint marad a magyar családoknál, de vajon mire költik?

A kormányzati intézkedések 2025-ben 285 milliárd forintot hagyhatnak a családok zsebében, melyből mintegy 190-230 milliárd forint csapódhat le a kiskereskedelemben, ami 0,7-1,1 százalékkal emelheti a forgalmat. 2026-ban már 690 milliárd forintot lesz a többletjövedelem, amelyből 365-485 milliárd forint jelentkezhet le a kiskereskedelemben – mondta az Economxnak Gerlaki Bence, az NGM államtitkára. A mögöttünk hagyott nyári hónapok fogyasztói trendjeit az OKSZ főtitkárával és a CBA kommunikációs igazgatójával elemeztük: bár az üzletek forgalma értékben enyhén növekedett, továbbra is az akciók és a saját márkás termékek viszik a prímet.

Szerző(k):
Gyöngyösi Balázs
08.
18.
12:36

Fontos dolgokról döntöttek Nagy Mártonék, már csak a végrehajtás van hátra

A kormány és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) májusban aláírt 2025–2030-as stratégiai megállapodás végrehajtásáról egyeztetettek Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, Nagy Elek MKIK-elnök és munkatársaik. A megbeszélésen a rövid távon megoldandó feladatok kezelése, valamint a gazdaság szerkezetének középtávú modernizálása és a magasabb hozzáadott értékű termelés arányának növelése érdekében tett konkrét javaslatokról esett szó.

Szerző(k):
Economx