BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

neak

01.
31.
05:03

Alulfinanszírozottság miatt megszűnhet több helyen a tb-finanszírozott fogorvosi ellátás

Megkongatták a vészharangot az alapellátó fogorvosok, a praxisok rezsitámogatását jelentősen meg kellene emelni, különben hamarosan rengetegen csődbe mennek – mondta a Napi.hu-nak Iványi József budapesti alapellátó fogorvos. Hónapról hónapra élnek a praxisok, nem tudnak tartalékot képezni. A rendelők költségei az inflációt meghaladó mértékben emelkedtek az elmúlt időszakban, és ezt nem vette figyelembe a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő. A szakorvos levelet írt a szakpolitikusoknak és a kamarának is.

Szerző(k):
Koncsek Rita