BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

mVM

10.
10.
06:00

Holoda: bűnös döntés kitermelni 800 millió köbméter párnagázt Hajdúszoboszlón

Több mint bűn elpocsékolni egy gáztároló kapacitását – mondta Holoda Attila energetikai szakértő az RTL Híradónak arról, hogy az MVM kitermel 800 millió köbméter párnagázt a hajdúszoboszlói gáztárolóból. Ezzel tönkre tehetik a tároló kapacitásának egy részét. Az LMP szerint a kormány nem ellátásbiztonságból akarja kitermelni a párnagázt, hanem anyagi okokból. A kormány szerint a hajdúszoboszlói gáztároló nélkül is az unió élvonalába fog tartozni Magyarország tárolókapacitása.

Szerző(k):
Domokos Erika