BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

munkaerőpiac

06.
16.
11:33

Szvetelszky Zsuzsa: ki kell mondani, hogy a munkavállaló az nem egy szám

Nem túl valószínű, hogy van, akinek ne tűnt volna fel, hogy a koronavírus-járvány hatására a korábbiaknál gyorsabban, drasztikusabban és intenzívebben megváltozott a körülöttünk élők társas kapcsolatrendszere. Vagyis az, ahogyan a munkahelyen, a rokonságban, a baráti körben egymáshoz viszonyulunk, ahogyan “helyre tesszük” a dolgokat. De mennyit lehet ebből valóban a járványra, a home office-ra, a Covid-19 miatt megváltozott viszonyokra fogni? Mi az, ami a mi - és mi az, ami nem a mi sarunk ebből? Erről kérdeztük a Napi.hu mai videós podcastjának vendégét, Szvetelszky Zsuzsa szociálpszichológust.

Szerző(k):
Szabó István M.
06.
15.
20:23

Komoly kitörési lehetőséget jelenthet a programozóhiány

Égtelen lyuk tátong a programozók munkaerőpiacán, a cégek pedig egyre inkább belefolynak majdani szakembereik kiképzésébe, de még így sem tudnak lépést tartani a egyre növekvő igényekkel. Magyarországon az oktatási rendszer állapota és a külföldi lehetőségek miatt még nehezebb a helyzet, de ez egyben azt is jelenti, hogy gyakorlatilag biztos nem marad jól fizető munka nélkül, aki a programozni kezd.

Szerző(k):
Sasvári Marcell