BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

motor

01.
18.
21:23

Gigantikus bírságot kapott a Toyota, autósok millióit verhették át az USA-ban

Az Amerikai Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma (DOJ), valamint Környezetvédelmi Ügynöksége (EPA) a múlt héten hivatalos közleményben bejelentette, hogy polgári pert indított a Toyota Motor Company ellen a Clean Air Act kibocsátással kapcsolatos információ-szolgáltatási előírásainak „szisztematikus és hosszan tartó megszegése” miatt, melyet egy 180 millió dolláros (átszámítva 53,8 milliárd forintos) büntetés kifizetésével tud rendezni az japán vállalat - írja a villanyautosok.hu.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss