Londonban nem aggódnak a forint miatt
Londonban nem aggódnak a forint miatt
Forintzuhanást indítana be a kormány? Így látják Londonban
A jelek szerint a politikai akarat érvényesült, és a kormány sarokba szorította a bankokat, akiknek nincs komoly alkupozíciójuk - véli Patai Mihály keddi nyilatkozatával kapcsolatban Peter Attard Montalto, a Nomura londoni elemzője. A Morgan Stanley elemzői szerint hiba lenne azt gondolni, hogy a devizahitel-probléma megoldása után a kormány gyengíteni fogja a forintot, bár az MNB a jelenleginél magasabb euróárfolyamot tolerálhat.
A Morgan Stanley is kellemes meglepetést okozott
Az amerikai nagybankok közül utolsóként a Morgan Stanley is közzétette második negyedéves számait, melyek a vártnál egy picivel jobbak lettek. Ezzel a tengerentúli pénzintézetek összességében kedvező negyedévet zártak, bár ez a várakozások fokozatos csökkenésének is köszönhető volt.
Viszik a pénzt Magyarországról - ebből nem lesz növekedés
Alapesetben 3,5 százalékig vághatja a kamatot a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa, de ha a nemzetközi kockázatvállalási hajlandóság nem romlik jelentősen, akkor ennél alacsonyabb irányadó ráta is elképzelhető - vélik a Morgan Stanley szakemberei. Azonban amíg a kormány és a bankok kapcsolata ennyire feszült, addig hiába is várnánk jelentős pozitív fordulatra a növekedésben.
Jönnek az adóemelések Magyarországon? - így látják Londonból
A Morgan Stanley szerint az MNB szeptemberig 3,5 százalékig vághatja az alapkamatot.