Most már tényleg el kéne adni a tőzsdén
A Morgan Stanley elemzői szerint el kell adni a részvényeket, az árak túl magasak, a profitok romlanak és a gazdaság is lassulni fog. A következő három hónap különösen rázós lehet.
Most már tényleg el kéne adni a tőzsdén
A Morgan Stanley elemzői szerint el kell adni a részvényeket, az árak túl magasak, a profitok romlanak és a gazdaság is lassulni fog. A következő három hónap különösen rázós lehet.
Kitört az új aranyláz - látványos a drágulás
Sokéves csúcsokon jár az arany árfolyama. Ahogy a nagy jegybankok egyre több jelzést adnak a pénznyomdák újbóli beindítására, úgy lesz egyre népszerűbb befektetés ismét a nemesfém a konzervatívabb befektetők körében.
Sorban mindenki bevallja, hogy profitrecesszióba került és jöhet a feketeleves
Egy hét múlva indul a gyorsjelentési szezon az Egyesült Államokban, és hiába járnak csúcson a tőzsdék, a cégek eredménye várhatóan visszaesik, profitrecesszió közeleg. Van aki szerint azonban ez még jót is jelenthet.
Róna Péter: vége lehet az olcsó pénz korának
Amennyiben Christine Lagarde lesz az Európai Központi Bank (EKB) új vezetője, úgy a jelenleginél fegyelmezettebb monetáris politikát folytat majd. Azaz vége lehet a gazdasági növekedést támogató mennyiségi lazítás politikájának, vagyis a piacokra öntött olcsó pénz időszakának - mondta Róna Péter közgazdász a Magyar hangnak.
Ez rondább lehet, mint a Szovjetunió idején
Az Egyesült Államok és Kína közötti versengés negatív hatásait máris érzékelni lehet, a globális gazdaság lassulhat és recessziót is okozhat a kereskedelmi háború. Ha az USA és Kína válnak, az rosszabb lesz mint a Szovjetunióval való szembenállás idején - véli Nouriel Roubini, a Dr. Végzet becenéven emlegetett közgazdászprofesszor.