BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

momentum

05.
11.
17:21

Kilóg a lóláb a gödi Samsung-gyár ügyében

A Momentum szerint aránytalan és diszkriminatív a kormány rendelete, amellyel elvette a gödi Samsung-gyár területét a várostól és ezzel az iparűzési adóbevételét, ezért a párt és a momentumos polgármester alkotmánybírósági panaszt nyújtanak be. Az iparűzési adó átirányítása a várostól a Pest megyei önkormányzathoz annyira váratlan húzás volt a kormány részéről, hogy a megyei önkormányzatnak jelenleg sem kapacitása, sem apparátusa nincs az adó beszedésére és elosztására.

Szerző(k):
Domokos Erika