BUX 139002.82 -0,21 %
OTP 45170 -0,29 %
header

momentum

01.
19.
09:54

Feljelentik az EU-nál a magyar kormányt a 4iG tiltott támogatása miatt

Az Európai Bizottságtól kéri a néhány év alatt felduzzasztott magyar telekommunikációs vállalat, a 4iG Nyrt. finanszírozásának és kivételezett helyzetének kivizsgálását Donáth Anna, a Momentum elnöke és EP-képviselője, valamint Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő. A képviselők szerint komoly nemzetbiztonsági kockázatot rejt, ha annyi kritikus infrastruktúra kerül egyetlen magántulajdonos kezébe, mint amennyi a 4iG tulajdonosához.

Szerző(k):
Domokos Erika