Megtépázta a Molt a világpiac, szakad az olaj ára
Bár a főbb hazai részvények vegyes napot zártak, szerda estére csökkent a pesti tőzsde összességében.
A csökkenő olajár gyengítette a Molt, miközben az OTP szép csendben gyarapodni tudott
A szerdai zárásra enyhén emelkedett a BUX.
Újabb haladékot kapott a NIS a Mol–orosz alkuhoz, de ez lehet az utolsó
Az USA július 1-ig meghosszabbította a szerb NIS működési engedélyét, addig kell a Molnak megállapodnia a Gazpromnyefttel a többségi részesedésről.
A Mol és az OTP volt a nap nagy nyertese a pesti tőzsdén
Kedvező hangulatban kereskedtek a magyar értéktőzsdén, a négy nagyból ketten elég jelentős emelkedéssel nyugtázták a keddet.
Nem dőlhet hátra a Mol: az extraprofitadó kiterjesztését javasolja a kormány
A Magyar Péter vezette kabinet társadalmi egyeztetésre bocsátott törvénytervezete szerint kiterjesztik a kőolajtermék-előállítót terhelő különadót. Ezáltal több mint 6 milliárddal nagyobb mozgásteret nyerne idén a büdzsé, jövőre viszont már újabb 15 milliárd forinttal javíthatja a magyar költségvetési egyenleget a tervezet.
Eldőlt: Szerbia és a Mol aláírta a NIS irányításáról szóló megállapodást
Déli szomszédaink aláírták a részvényesi megállapodást a hazai olajvállalattal, amin dűlőre jutottak egymással.