BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

mok

11.
06.
13:56

Béremelést kap az egészségügy, de nem eleget

A napokban kapják kézhez egy összegben az egészségügyi alapellátásban dolgozók az emelt szintű finanszírozást, a visszamenőleg tíz hónapra járó összeg összesen 6,14 milliárd forint. Erről Szócska Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségügyért felelős államtitkára beszélt szerdán Budapesten. A Magyar Orvosi Kamara szerint az összeg meg sem közelíti a szükséges emelés mértékét

Szerző(k):
Economx
MTI ,
07.
02.
15:44

Súlyos veszély fenyegeti a magyar egészségügyi ellátás biztonságát

Súlyos, minden területet érintő orvoshiány veszélyezteti napi szinten az egészségügyi ellátás biztonságát. Különösen nehéz a helyzet a sürgősségi osztályokon, ahol a speciális jártasságot és látásmódot igénylő szakképesítéssel bíró orvosok megléte is ritkaság - derül ki a Magyar Orvosi Kamara (MOK) egészségügyi látleletéből, amelynek megállapításasit Éger István elnök mai sajtótájékoztatóján ismertette.

Szerző(k):
Economx