BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

mok

03.
27.
17:31

Vészhelyzet fenyeget a háziorvosi rendelőkben

Azonnali, jelentős, kifejezetten a havi működtetést és a rendszerben dolgozók bérjellegű juttatásának növelését eredményező forrásbevonásra van szükség, különben az alapellátás belátható időn belül képtelen lesz teljesíteni a rázúduló feladatokat - hívja fel a figyelmet a Magyar Orvosi Kamara (MOK) közleménye. Kiemelik, az éppen zajló intézményi reform eredményezte karcsúbb szakellátó rendszer is veszélybe kerül.

Szerző(k):
Economx
12.
11.
23:59

Gógl Árpád több pénzt adna az egészségügynek

A Magyar Orvosi Kamara szerint jövőre a minimálbér 40 ezer forintra emelésében nem érintett egészségügyi dolgozóknak 25-30 százalékos béremelésben kellene részesülniük, az egészségbiztosítási alap intézményi dologi kiadásokra fordítható keretét pedig legalább 15 százalékkal kellene növelni - hangzott el a kamara és az Egészségügyi Minisztérium tegnapi egyeztetését követően. Kupcsulik Péter, a kamara elnöke szerint Gógl Árpád egészségügyi miniszter azt mondta, hogy ha 2001-ben a rendkívüli helyzetekre elkülönített költségvetési tartalék felhasználására nem lesz szükség, akkor a tárca kezdeményezi, hogy az összeget az egészségügyre fordítsa a kormány. Gógl Árpád maradéktalanul egyetértett azzal a javaslattal, amely szerint jogszabályban garantálnák, hogy a háziorvosi szolgálatokhoz jut az az 5 milliárd forint, amely a költségvetési törvényhez benyújtott egyik módosító indítványban az önkormányzati normatíván keresztül az egészségügyi alapellátásra fordítandó összegként szerepel. Kupcsulik szerint a miniszter egyetértett azzal a javaslattal is, hogy állítsák le a rendezetlen privatizációs folyamatokat, amíg meg nem születik az egészségügyi intézményekről és az orvosok jogállásáról szóló törvénycsomag.

Szerző(k):
Baka Zoltán