Gyurcsány pancserezett egyet, majd kíméletlenül beleszállt az üvegvisszaváltásba
Azért ez nem agysebészet, egy működő állam ezzel megbirkózhatna - írta a DK elnöke.
Gyurcsány pancserezett egyet, majd kíméletlenül beleszállt az üvegvisszaváltásba
Azért ez nem agysebészet, egy működő állam ezzel megbirkózhatna - írta a DK elnöke.
Dühöngenek a vásárlók, közben egymást okolják a szereplők a palackmizériáért
A boltok szerint a MOHU, a hulladékgazdálkodó társaság szerint a boltok felelősek.
Van pár palack, aminél várhatja, hogy valaha is pénzt kap, ha visszaváltja
Bottal ütheti a magyar utazó a külföldön megvásárolt italcsomagolásért felszámolt visszaváltási díjakat, mivel azokat az új, hazai rendszer nem kezeli – tudta meg az Economx. Ahol azonban nincs ilyen plusz költség, előnybe kerülhetnek a kereskedők az 50 forintot elkérő, itthoni üzletekkel szemben.
A magyarok új hobbija: már napi 2,5 milliót is összegyűjtünk
Bő három héttel a kötelező visszaváltás DRS-rendszerének indulása után már napi 2,5 millió visszaváltásnál járunk, a REpont alkalmazást pedig 400 ezren töltötték le. Az Economx érdeklődésére a Mohunál elmondták: a vissza nem váltott palackok 50 forintos díjából származó összeget is a rendszer működtetésére és fejlesztésére kell, hogy fordítsák.
Gyűjtjük a palackokat, de a visszaváltásnál még jöhet meglepetés
Egyre gördülékenyebben működik a kötelező visszaváltási rendszer Magyarországon, ám a REpontokon még előfordulhatnak technikai problémák. A fogyasztók immár több mint napi egymillió italcsomagolást váltanak vissza itthon, de még évekig tarthat, mire utolérjük Szlovákiát. Az Economx kérdéseire válaszolt a Mohu Mol Hulladékgazdálkodási Zrt.