Karácsony Gergely mindent elkövet a „Rákos-Dubaj-beruházás” ellen
A Rákosrendezőre tervezett beruházás elleni közös fellépésre hívott fel Karácsony Gergely főpolgármester péntek este a Szikra Mozgalom által szervezett budapesti tüntetésen.
Karácsony Gergely mindent elkövet a „Rákos-Dubaj-beruházás” ellen
A Rákosrendezőre tervezett beruházás elleni közös fellépésre hívott fel Karácsony Gergely főpolgármester péntek este a Szikra Mozgalom által szervezett budapesti tüntetésen.
Maxi-Dubaj, vagy a bécsi fenntartható modell? Ideje túllépni a szovjet városfejlesztési elveken
Pest legnagyobb barnamezős területe a főváros revitalizálásának és a XXI. századhoz igazításának a kulcsa lehetne, ehhez azonban nem a befektetői magánérdekeknek kellene kizárólagosan meghatároznia Rákosrendező jövőjét. Vitézy Dávid városmobilitási szakértő szerint lenne mit eltanulnunk Bécstől ezen a téren is. Az érintett területet a MÁV-nak nyár végéig ki kellene pucolnia, ám egyelőre még azt sem tudni, hogy a két és fél évtizede leégett sportcsarnok törmelékei között van-e veszélyes hulladék – merthogy az egykori BS romjai is ott vannak valahol a föld alatt. Időközben megérkeztek a felmondólevelek is a bérlőkhöz, akik 30 napot kaptak, de a MÁV igyekszik nekik segíteni. Az Economx „Megörökölt ipar” című cikksorozatának első része.
Máris menniük kell a lakóknak Mini-Dubaj területéről
A MÁV 30 napos határidővel mondta fel a vasúti szolgálati lakások bérleti szerződéseit.
Kellenek a toronyépületek, de nem a Mol-székház a nyerő - véli az államtitkár
Hasznos zöld területekről és hasznos magasházakról beszélt az Építési és Közlekedési Minisztérium építészeti államtitkára. Szerinte Rákosrendező hosszú távra készül.
Kitúrják a MÁV-ot Mini-Dubaj területéről
A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum már kilenc éve kiállítótér nélkül működik. Az intézmény Rákosrendezőn bérelt raktárat, az emirátusi befektetők miatt azonban ezt most ki kell üríteni.