A meteorológusok kimondták, amit eddig is sokan sejtettek: rekordmeleg az idei nyár
Az idei a legmelegebb nyár 1901 óta - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán kedden az MTI szerint.
A meteorológusok kimondták, amit eddig is sokan sejtettek: rekordmeleg az idei nyár
Az idei a legmelegebb nyár 1901 óta - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán kedden az MTI szerint.
Olyan meleg reggelre ébredtek a görögök, mint még soha
Megdőlt a legmagasabb minimum-hőmérséklet rekordja Görögországban, hajnalra is mindössze 32,7 fokig hűlt le a levegő csütörtökön Kálimnosz szigetén, nappal 40 fok felett tetőzött a hőség - írja az Időkép.
Nagyon meleg lesz a jövő héten
A következő napokban tovább fokozódik a hőség, és a jövő hét nagyobb részén 30 fok felett, néhol 38, 39 fok körül alakulnak a csúcsértékek. Változás legkorábban a hét vége felé érkezhet - írja az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
Időjárás: itt a friss előrejelzés
Anticiklon peremére kerül a Kárpát-medence, így csendes, nyugodt időre számíthatunk - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
A keddi forróság miatt harmadfokú figyelmeztetést adott ki az OMSZ
A tartós hőség veszélye miatt harmadfokú figyelmeztetéseket is kiadott keddre az Országos Meteorológiai Szolgálat.