BUX 139987.90 0,26 %
OTP 45960 -0,02 %
header

megtakarítás

02.
02.
17:47

Nyugdíjkötvények: nagy dobás kell a kormánytól

A kormány még 2018 novemberében jelentette be, hogy az idei évben nyugdíjkötvényeket vezet be, hogy segítse a lakossági öngondoskodást. Egyelőre kevés részlet ismert a projektről, de az már látszik, hogy a nyugdíjpénztárakkal nem veheti fel a versenyt az állami segítség, ha csak 3 százalékos kamatot ad, mint a már sikeres babakötvényeknél. A Portfolio szerint legalább 4 százalékos prémium kell.

Szerző(k):
Szabó Dániel