Az év elején még vették az állampapírt a magyarok
Stabil a kereslet lakossági állampapírokra - közölte az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). A legfrissebb adatok azért mást mutatnak.
Az év elején még vették az állampapírt a magyarok
Stabil a kereslet lakossági állampapírokra - közölte az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). A legfrissebb adatok azért mást mutatnak.
Vészesen fogy a lakosság pénze
A hosszútávú megtakarításokhoz is elkezdtek hozzányúlni az emberek. Többen vásárolják vissza az életbiztosításukat, mint korábban, vagy kérik a díjfizetés szüneteltetését.
Ijesztő ütemben élik fel a tartalékaikat a háztartások - itt a friss statisztika
Hiába kapott márciusban még szinte mindenki rendes fizetést, sokan hozzányúltak már a megtakarításaikhoz a Bamosz adatai szerint. Vitték a pénzt a kisbefektetők az ingatlan- és a vegyes alapokból, a kötvényalapok vagyona is megcsappant, de nem valószínű, hogy MÁP+-ba került volna a pénz.
Durva szigorítás jön a lakossági állampapíroknál
Nem lehet a jövőben biztosítéki ügyletet kötni a jól fizető lakossági állampapírokra, lombardhitelt is tilos rájuk adni, és akinek nincs forintban jövedelme, nem vásárolhat ilyet.
Nincs már pénzük az embereknek szuperkötvényre?
Kevesebb mint 30 milliárd forintnyi fogyott el a múlt héten Magyar Állampapír Pluszból (máp +).