BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

megtakarítás

02.
15.
07:08

Így állnak a nyugdíjpénztárak tíz évvel az államosítás után

A megmaradt nem egészen 55 ezer pénztártag lelkesen fizeti a tagdíjat, és a pénztárak ezt meg is hálálták eddig, átlagosan hét számjegyű reálhozammal mentek nyugdíjba a tíz évvel ezelőtt bent maradt tagok, miközben a száz százalékos állami nyugdíjat is megkapják. Az intézmények ennek ellenére havonta küzdenek a fennmaradásért, el kell érniük a 70 százalékos tagdíjfizetési arányt, és adományt is gyűjteniük kell, ha működni szeretnének.

Szerző(k):
Herman Bernadett