BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

megtakarítás

03.
03.
15:22

Jókora pénzhalom várja már a járvány végét

Elképesztő összegeket tett félre a lakosság a járvány alatt a világ legnagyobb gazdaságaiban, Magyarországon sem történt ez másként. Az optimisták szerint ebből sokat fogyasztásra költhetnek az emberek a járvány végén, ami pörgetheti a gazdasági növekedést. Az óvatosabbak szerint az emberek inkább hitelt törlesztenek, és nem költenek addig, amíg jobb helyzet nem lesz a munkaerőpiacon.

Szerző(k):
Lovas-Romváry András
03.
01.
07:08

Fordulópont jön a magyar gazdaságban, így fogunk költekezni a nyitás után

A fejlett országokban arra figyelmeztetnek, hogy a járvány miatt bevezetett korlátozások feloldása után hatalmas lakossági költekezés indulhat, mivel az állampolgároknak juttatott közvetlen kifizetések komoly többletmegtakarítást képeztek, ám sokan nem tudtak, vagy nem mertek fogyasztani. De vajon mi várható Magyarországon, ahol a kormányzat jóval szűkmarkúbban mérte a támogatásokat - miközben a lezárások miatt százezrek veszítették el munkájukat, vagy kerültek a korábbinál rosszabb jövedelmi pozícióba?

Szerző(k):
K. Gergely Kiss